شنبه , مرداد ۱۸ ۱۳۹۹
خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام قالب صحیفه
خانه / آرایش و زیبایی / آرایش پوست و مو / از کاشت ریش و سبیل آقایان چه میدانید؟
از کاشت ریش و سبیل آقایان چه میدانید؟
از کاشت ریش و سبیل آقایان چه میدانید؟

از کاشت ریش و سبیل آقایان چه میدانید؟

آشنایی با انواع روش کاشت ریش و سبیل

دسته: آرایش و زیبایی

کاشت ریش و سبیل چیست؟

دوستان همراه و همیشگی خبرناز، ما همیشه حرف اخر را اول می زنیم همانطور که میدانید.

برای کاشت مو یا ریش و سبیل امکان بروز خطرات احتمالی مربوط به استاندارد‌های پیوند مو وجود دارد،

بنابراین شما حتما باید در انتخاب پزشک متخصص دقت کرده و هزینه‌ی لازم را خرج نمائید.

به طور کلی هزینه کاشت ریش و سبیل و موی صورت آقایان با توجه به تعداد گرافت مورد نیاز،

وسعت ناحیه‌ی ریزش کرده، روش انتخابی جهت کاشت و دستمزد پزشک متخصص تعیین می‌شود.

اگر پس از عمل احساس زمختی در ریش‌های خود کردید حتما از روش‌های نرم کردن ریش استفاده کنید.

کاشت ریش و سبیل یک روش رایج جراحی زیبایی است که به منظور کاشت مو در مناطق،

کم موی صورت به کار گرفته شده و باعث می‌شود ظاهر صورت شما تغییر کرده ،

و ریش و سبیل با رویش کاملا یک دست شکل بگیرد.

کاشت ریش و سبیل
انواع گوناگونی از مدل ریش و سبیل وجود دارد که آقایان باید با توجه به فرم صورت خود مدل ریش مناسب فرم صورتشان را انتخاب کنند. تقریبا نیمی از مردان به دنبال داشتن ریش و خط ریشی هستند که در تمامی نقاط رویش یک دستی داشته باشد. اما در بعضی افراد با وجود استفاده از رژیم غذایی خوب و اصلاح کردن به روش صحیح باز هم ظاهر ریش و سبیل خوب نیست. کاشت ریش و سبیل روشی است که به کمک آن نواحی‌ای از صورت که موی نازک، کم‌پشت و یا کچلی سکه‌ای دارند ترمیم می‌شوند. کاشت ریش و سبیل معمولا در نواحی بالای لب و روی چانه انجام می‌شود. کاربرد دیگرش به جز پرپشت شدن محاسن می‌تواند پوشاندن جای زخم‌های آکنه و جوش باشد.

از کاشت ریش و سبیل آقایان چه میدانید؟
از کاشت ریش و سبیل آقایان چه میدانید؟

کاشت ریش و سبیل چیست؟
کاشت ریش و سبیل عملی است که طی آن فولیکول‌های مو (یا در اصطلاح گرافت یا واحد‌های پیوندی مو) از قسمت پشت سر که مو‌های آن به طور ژنتیکی در مقابل نازک شدن و ریزش موی سر مقاوم هستند جدا می‌شوند و سپس این گرافت‌ها به محل مورد نظر شما در صورت برای رویش ریش و سبیل منتقل می‌شوند. پس از استخراج فولیکول‌های مو از نواحی انتقال دهنده، آن‌ها از هم جداسازی می‌شوند. سپس در سطح صورت شکاف‌های بسیار ریزی در جهت رویش مو‌ها ایجاد شده و فولیکول‌های استخراج شده در نواحی مورد نظر با سوزن‌های بسیار ریز و نازکی بدون آسیب رسانی به پوست پیوند زده می‌شوند. تعداد گرافت‌های مورد نیاز می‌تواند متفاوت باشد. ۵۰۰-٣۵۰ گرافت برای سبیل، ٧۰۰-۶۰۰ گرافت برای ریش بزی پر و کامل، ٢۵۰-٢۰۰ گرافت برای هر کدام از خط ریش‌ها و ٧۰۰-٣۰۰ گرافت برای ریش روی هر کدام از گونه‌ها لازم است.

 

مدت زمان جراحی ٢ تا ۵ ساعت و اصولاً بدون درد است.
این کاشت کاملا شباهت به کاشت موی سر دارد با این تفاوت که کاشت ریش از میزان حساسیت و دقت بالاتری برخوردار است. برای کاشت ریش باید به جهت رشد مو‌ها یا به اصطلاح زاویه خواب مو‌ها دقت شود. در صورتی که به این موارد توجه شود، کاشت ریش بسیار دقیق‌تر و طبیعی‌تر خواهد بود.
پس از پیوند، مو‌ها دائمی خواهند بود و به طور معمول درست مانند مو‌های صورت با بافت مشابه و سایر ویژگی‌ها رشد می‌کنند. علاوه بر این، مو‌های پیوند شده را می‌توانید مثل مو‌های طبیعی صورت بتراشید و اصلاح کنید.

از کاشت ریش و سبیل آقایان چه میدانید؟
از کاشت ریش و سبیل آقایان چه میدانید؟

انواع کاشت ریش و سبیل
سه روش عمده برای کاشت ریش و سبیل وجود دارد که هر سه شامل تکنیک‌هایی می‌شوند که جراحان در آن‌ها مو‌ها را از نواحی دهنده مو برمی‌دارند. توجه داشته باشید که هنگام تصمیم به کاشت، مدل ریش مناسب فرم صورتتان را انتخاب کنید.

۱. روش‌FUT
پیوند به روش FUT شامل برداشتن نواری کوچک ۳ تا ۴ اینچی از محل اهداکننده مو است و برش توسط میکروسکوپ انجام می‌شود. این مو‌ها به گرافت‌های کوچک که هر کدام شامل ۴ تار مو است تقسیم می‌شوند. سپس جراح لبه زخم را می‌بندد که یک جای زخم ظریف نیز از آن به جا می‌ماند. این عمل تحت بیهوشی موضعی انجام شده و کل درمان در ۴ تا ۸ ساعت انجام می‌شود.

۲. روش FUE
همانند روش FUT موی پیوندی از سر گرفته می‌شود. در کاشت ریش به روش FUE، مو‌های فرد یکی پس از دیگری از ناحیه دهنده برداشته می‌شوند. همچنین برداشت نیز از ناحیه وسیع‌تری صورت می‌گیرد. زمانی که از روش FUE برای کاشت ریش و سبیل استفاده می‌شود نتایج حاصل کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد و کسی متوجه کاشته شدن ریش و سبیل در صورت نمی‌شود. در این روش تنها جای زخم‌هایی سفید و کوچک باقی می‌ماند که به سادگی دیده نمی‌شوند. روش FUE رایج‌ترین روش کاشت ریش و سبیل است.

۳. روش SUT
سومین روش که جدیدترین و بهترین مدل کاشت محسوب می‌شود، تحولی نو در پیوند موی طبیعی و قابل رشد که برای (موی سر- ریش – ابرو و مژه) است که با تراکمی بسیار بالا و خواب و خط رویش بسیار طبیعی انجام می‌شود. در این روش دیگر نیازی به جراحی‌های طولانی مدت، خونریزی‌های شدید، درد، عوارض‌های جانبی، دوران نقاهت و … نبوده و صفر تا صد پروسه برداشت با دستگاه انجام می‌شود. مزیت آن در این است که زمانی که برداشت گرافت‌ها با دستگاه انجام شود گرافت کاملا سالم برداشت شده و آسیبی به گرافت‌های اطراف زده نمی‌شود.

از کاشت ریش و سبیل آقایان چه میدانید؟
از کاشت ریش و سبیل آقایان چه میدانید؟

ناحیه کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل برای چه کسانی مناسب است؟
کاشت ریش و سبیل (سیبیل) را می‌توان از سن ۲۰ تا ۲۲ سالگی که هورمون‌ها به سطح پایه خود می‌رسند، انجام داد. این کار برای کسانی مناسب است که:
به طور ژنتیکی ریش و سبیل آن‌ها رشد نمی‌کند یا ریش کم‌پشت دارند و یا قسمت‌هایی از آن خالی است.
قسمتی از ریش صورت آن‌ها به دلیل زخم یا سوختگی و یا بخیه رشد نمی‌کند.
ریش پراکنده‌ای دارند و دوست دارند خط ریش مرتبی داشته باشند.

از کاشت ریش و سبیل آقایان چه میدانید؟
از کاشت ریش و سبیل آقایان چه میدانید؟

مراقبت‌های بعد از عمل کاشت ریش
دوران نقاهت و بهبودی آن ۵ روز به طول می‌انجامد و ظاهری غیر طبیعی دارد. در ۵ روز پس از عمل، پوست اطراف تقریبا تمامی مو‌های پیوندی سخت می‌شود و ناحیه‌ی درمان شده باید حتماً خشک نگه داشته شود. مو‌های پیوند شده طی حدود ٢ هفته‌ی ابتدایی خواهند ریخت و سپس تا ٣ ماه بعد رشد می‌کنند. افرادی که در ناحیه ریش و سبیل پیوند مو انجام می‌دهند در مقایسه با کسانی که پیوند موی سر انجام داده‌اند، به طور واضح و آشکارتری رشد موی خود را مشاهده می‌کنند. معمولا دو ماه پس از کاشت ریش، شما رشد چشمگیری را در ناحیه‌ی پیوند زده شده خواهید دید. در صورتی که می‌خواهید بگذارید ریش شما خیلی بلند شود باید بین ۴ تا ۶ ماه وقت بگذارید. توجه داشته باشید که:

بیمار پس از کاشت به مدت شش روز نباید با آب تماس داشته باشد.
نباید یک الی دو هفته صورت خود را اصلاح نکند.

همچنین بخوانید:آیا راه‌هایی مؤثر برای برداشتن خال در منزل وجود دارد؟

درباره ی @khabarnaz

مطلب پیشنهادی

عوارض و زیان های برنزه کردن پوست

عوارض و زیان های برنزه کردن پوست

عوارض و زیان های برنزه کردن پوست دسته: آرایش و زیبایی عوارض و زیان های …