خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام قالب صحیفه
خانه / آشپزی و تغذیه / شادابی پوست با تغذیه مناسب
شادابی پوست با تغذیه
شادابی پوست با تغذیه مناسب

شادابی پوست با تغذیه مناسب

روش طبخ سوپ لوبیا با سوسیس بو قلمون

دسته آشپزی و تغذیه

شادابی پوست با تغذیه مناسب

دوستان همراه سایت خبر ناز، این غذای زیبا کننده پوست را در یک شب سردمیل کنید.بوقلمون به پوست شما کمک میکندتا با التهابی مبارزه نمایدکه باعث می شود.پوست قرمز و پف کرده به نظربرسد.حتماسوسیس گوشت لخم بوقلمون استفاده کنیدتا بتوانید از چربی اشباع شده ای پرهیزنماییدکه اثرات منفی بر روی پوست دارند.

مواد مورد نیاز:

یک قاشق روغن

۳/۴ فنجان هویج خورده شده

یک حبه سیر خوردشده

نصف پیاز خوردشده

۲ ساقه کرفس خوردشده

۱۷۰ گرم سوسیس گوشت لخم بوقلمون

۴۲۵گرم کنسرو لوبیاشسته شده و خشک شده

۴فنجان(۹۵۰میلی لیتر)آب مرغ با سبزیجات

یک عدد سیب زمینی خردشده

۳ یا ۴عددفلفل سیاه

نمک فلفل یا سس فلفلی

ترکیب اصلی این غذا: بوقلمون

بوقلمون یک منبع عالی از پروتئین است که ۱۱۳ گرم از آن در هر وعده غذایی ۶۵% از میزان مورد نیاز روزانه ی بدن به پروتئین را تامین می نماید. پروتئین برای پوست اهمیت دارد چون تامین کننده ی آنزیم های اصلی مورد نیاز برای حفظ سلامتی و استحکام بافت های فعال بدن نظیر ماهیچه می باشد.

شادابی پوست با تغذیه
شادابی پوست با تغذیه مناسب

دستور تهیه:

۱-روغن را در یک قابلمه بزرگ سوپ پزی گرم کنید.پیاز،هویج،کرفس و سیررا به آن بیفزایی داین موادرا درحدود ۵ دقیقه بر روی حرارت ملایم تفت دهیدتا وقتی که سیر عطر شیرینی پیدا کند و پیاز ها به رنگ قهوه ای طلایی روشن در بیایند.

۲-سوسیس در این مخلوط خرد کنید تا پخته شود،این مخلوط را هم بزنید تا خرد شوندیعنی تا وقتی که گوشت رنگ صورتی خود را از دست بدهد.

۳-لوبیا و آب مرغ یا سبزیجات را در قابلمه بریزید اگر لوبیا ها به طور کامل با آب مرغ پوشیده نمی شوند،به اندازه کافی روی آن آب بریزیدتا در حدود۲/۵سانتی متر روی لوبیا ها را بگیرد آن رابه مدت ۳۰ دقیقه (نیم ساعت)با آتش ملایم بپزید.

۴-سیب زمینی و دانه های فلفل را به آن بیفزاید.به پختن سوپ بر روی حرارت پایین به مدت ۳۰ دقیقه ی دیگر ادامه دهیدتا سیب زمینی ها به اندازه یکافی نرم شودو به آسانی به پوره تبدیل شوند.

۵-از پشت یک قاشق چوبی استفاده کنیدتا بتوانید بعضی از لوبیاها را در سوپ به صورت پوره در بیاورید.در صورت دلخواه می توانید دانه های فلفل را از سوپ بیرون آورده و دور بریزید. نمک فلفل و سس فلفلی را به آن بیفزایید. این سوپ را به صورت داغ در کاسه یا فنجان داغ شده میل نمایید. نوش جان

 

بیشتر بدانید:برای مراقبت از پوست به این توصیه ها توجه کنید

درباره ی @khabarnaz

مطلب پیشنهادی

آموزش طبخ انواع مختلف دلمه فلفل دلمه‌ ای

آموزش طبخ انواع مختلف دلمه فلفل دلمه‌ ای

روش تهیه انواع مختلف دلمه فلفل دلمه‌ ای دسته: آشپزی و تغذیه طبخ انواع مختلف …